Biblioteka w Nieborowie

Na skróty

Treść strony

UWAGA
2020.03.11

Gminna Biblioteka Publiczna w Nieborowie informuje, że działają już wszystkie  wypożyczalnie.

ZAPRASZAMY
Biblioteki czynne są:
GBP w Nieborowie *Poniedziałek – 10.00-18.00 *Wtorek *Środa *Czwartek *Piątek  8.00-18.00 Filia w Arkadii *Poniedziałek *Wtorek *Środa– 10.00-18.00 *Czwartek *Piątek  8.00-16.00 Filia w Bełchowie *Poniedziałek *Wtorek 8.00-16.00 *Środa *Czwartek *Piątek  – 10.00-18.00 Filia w Bobrownikach  *Środa *Czwartek *Piątek  – 12.00-18.00  Filia w Kompinie* Poniedziałek * Wtorek - 9.00 – 15.00

W Bibliotekach obowiązuje
Bezdotykowa wymiana książek; Przyjdź z konkretną listą lub zawierz bibliotekarzowi
Stosuj się bezwzględnie do zaleceń bibliotekarza; Dbamy o Wasze zdrowie zadbajcie o Nasze.
 

 

2019.05.03
-

          „ Naród jest wielką  wspólnotą ludzi, których łączą różne spoiwa, ale nade wszystko kultura. Naród istnieje z kultury i dla kultury...
          Jestem synem Narodu, który przetrzymał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego sąsiedzi skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość i zachował podczas rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako Naród – nie  w oparciu o jakiekolwiek inne środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę , Kultura okazała się potęgą większą od innych potęg .
Strzeżcie jej jak źrenicy oka dla przyszłości wielkiej rodziny ludzkiej. Strzeżcie !”


                                              /Jan Paweł II  „WIARA i KULTURA”/

 

 

2019.02.08

Gminna Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Nieborowie to nowoczesna Biblioteka wyrastająca na lidera życia publicznego. W trakcie automatyzacji w systemie SOWA, dostępna online. Posiada cztery filie. Niektóre o 70 letniej tradycji. Księgozbiór 42 tys. wol., ma charakter uniwersalny uzupełniany o nowości. Zatrudnia 6 osób wysoko wykwalifikowanych bibliotekarzy. Biblioteka pełni rolę centrum kultury, zabezpieczając prawidłowy dostęp do książek i informacji. Jest ośrodkiem życia społecznego, bierze udział w życiu kulturalnym gminy. Uczestniczy w imprezach promujących gminę na zewnątrz. Współpracuje z mediami, instytucjami, stowarzyszeniami organizując wspólne projekty. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z kawiarenki internetowej, wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wernisażach, konkursach tematycznych, kółkach zainteresowań  i zajęciach plastycznych. Biblioteka to najbardziej demokratyczna instytucja. Jest bezpłatna i nie ma grupy, do której nie byłaby adresowana.

 

2019.01.30
exlibis
Bywam w Nieborowie koło Łowicza gdzie w bibliotece gminnej, nad podziw dobrze zaopatrzonej i prowadzonej znajduję, co mi potrzeba. Więc będę z niej korzystał.

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer