Biblioteka w Nieborowie

Na skróty

Treść strony

Zaczytanego urlopu
2022.04.12
Zaczytanego urlopu

Aby zbliżające się wakacje były dla was czasem odpoczynku, radości i beztroski. Korzystajcie z każdego promyka słońca, cieszcie się każdą spadającą z nieba kroplą deszczu.

Zaczytanego urlopu.

LEGIMI
2020.10.30
LEGIMI

 

Gminna  Biblioteka Publiczna w Nieborowie przystąpiła do bazy Legimi.
Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu: romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.
Wypożyczone ebooki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
 Dołącz do społeczności czytelników sięgających po książki w chmurze. Już od 2 listopada br.

UWAGA
2020.03.11

ZAPRASZAMY
Biblioteki czynne są:
GBP w Nieborowie *Poniedziałek – 10.00-18.00 *Wtorek *Środa *Czwartek *Piątek  8.00-18.00 ; Filia w Arkadii *Poniedziałek *Wtorek - 10.00-18.00  *Środa*Czwartek *Piątek  8.00-16.00  *druga sobota w miesiącu - 7.30 - 15.30;  Filia w Bełchowie Poniedziałek Wtorek- 10.00-18.00 Środa Czwartek Piątek  8.00-16.00 * pierwsza sobota miesiąca 7.30 -15.30; Filia w Bobrownikach *Środa 8.00- 16.00 *Czwartek *Piątek 10.00-18.00; Filia w Kompinie *Poniedziałek*Wtorek 8.00-16.00


Stosuj się bezwzględnie do zaleceń bibliotekarza; Wchodząc zdezynfekuj ręce; Noś maseczkę na terenie całej Biblioteki; Zachowaj odstęp od innych osób.
Dbamy o Wasze zdrowie zadbajcie o Nasze.
 

 

2019.05.03
-

          „ Naród jest wielką  wspólnotą ludzi, których łączą różne spoiwa, ale nade wszystko kultura. Naród istnieje z kultury i dla kultury...
          Jestem synem Narodu, który przetrzymał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego sąsiedzi skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość i zachował podczas rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako Naród – nie  w oparciu o jakiekolwiek inne środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę , Kultura okazała się potęgą większą od innych potęg .
Strzeżcie jej jak źrenicy oka dla przyszłości wielkiej rodziny ludzkiej. Strzeżcie !”


                                              /Jan Paweł II  „WIARA i KULTURA”/

 

 

2019.02.08

Gminna Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Nieborowie to nowoczesna Biblioteka wyrastająca na lidera życia publicznego. W trakcie automatyzacji w systemie SOWA, dostępna online. Posiada cztery filie. Niektóre o 70 letniej tradycji. Księgozbiór 42 tys. wol., ma charakter uniwersalny uzupełniany o nowości. Zatrudnia 6 osób wysoko wykwalifikowanych bibliotekarzy. Biblioteka pełni rolę centrum kultury, zabezpieczając prawidłowy dostęp do książek i informacji. Jest ośrodkiem życia społecznego, bierze udział w życiu kulturalnym gminy. Uczestniczy w imprezach promujących gminę na zewnątrz. Współpracuje z mediami, instytucjami, stowarzyszeniami organizując wspólne projekty. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z kawiarenki internetowej, wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wernisażach, konkursach tematycznych, kółkach zainteresowań  i zajęciach plastycznych. Biblioteka to najbardziej demokratyczna instytucja. Jest bezpłatna i nie ma grupy, do której nie byłaby adresowana.

 

2019.01.30
exlibis

Bywam w Nieborowie koło Łowicza gdzie w bibliotece gminnej, nad podziw dobrze zaopatrzonej i prowadzonej znajduję, co mi potrzeba. Więc będę z niej korzystał./Sławomir Mrożek/

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer