Biblioteka w Nieborowie

Na skróty

Treść strony

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Łódzki Dom Kultury zainagurował projekt pn. „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego”. Edycja 2020.Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wszystkie działania merytoryczne projektu ukierunkowane będą na stworzenie POKAZU MODY EKOLOGICZNEJ „ECO FASHION”. Uczestnikom projektu dostarczona będzie wiedza i umiejętności uwzględniające ekologiczny charakter pracy artystycznej. I tak, adresaci zadania będą uczestniczyć w 5 typach warsztatów, w trakcie których wykorzystane będą materiały z recyklingu i upcyklingu do wykonania ekologicznych strojów do POKAZU MODY EKOLOGICZNEJ „ECO FASHION”. Finałem projektu będzie prezentacja interaktywnego POKAZU MODY EKOLOGICZNEJ „ECO FASHION” z udziałem odbiorców projektu i publiczności pokazu.

Projekt obejmie realizację 5 typów warsztatów, które bazują na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska, każdy warsztat poprzedzony zostanie prezentacją/prelekcją dotyczącą tego, czym jest ekologia, w jakim celu dbamy o środowisko naturalne i oszczędzamy energię, czym jest segregacja odpadów i czemu ona służy (pojęcia recyklingu i upcyklingu), jakie nawyki trzeba w sobie wykształcić, abyśmy mogli o sobie powiedzieć, że dbamy o środowisko i rozumiemy zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierny konsumpcjonizm, degradacja ekosystemów, czym jest efekt cieplarniany, nadmierny wyrąb lasów, erozja gleby itd. i co robić, aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, zapobiec powstawaniu odpadów i jak je zagospodarować i dlaczego warto zastanowić się zanim coś wyrzucimy – jedzenie, odzież, papierowe pudełko….

  • -

« wstecz

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer