Biblioteka w Nieborowie

Na skróty

Treść strony

OCALMY ŚWIAT ekoprogram z charakterem

Ekoprogram z charakterem „Ocalimy Świat” (OŚ) to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej uczniów z kształtowaniem ich postaw i charakteru oraz podnoszeniem umiejętności społecznych i kompetencji cyfrowych. 

Do programu przystapiła Gminna Biblioteka Publiczna w Nieborowie w partnerstwie z ZPO w Nieborowie.

Topniejące lodowce, wycinki lasów tropikalnych, tornada i powodzie, pożary i susze, góry śmieci na lądzie i w oceanie, wymieranie wielu gatunków zwierząt – to coraz częstsze przekazy i obrazy w telewizji, prasie, internecie. Nie są to tylko doniesienia z bieguna i dalekiej Amazonii. Zatrucie Odry, niespotykane upały i susze w naszym kraju pokazują, że katastrofa ekologiczna jest na wyciągnięcie ręki. Aby ratować środowisko musimy działać wspólnie, szybko i mądrze – w domu, w szkole, w środowisku lokalnym, w mediach, firmach, polityce. 

Dzieci i młodzież też niepokoją się o przyszłość. Chcą ratować życie na Ziemi. Dlatego powstał program edukacyjny OCALIMY ŚWIAT – ekoprogram z charakterem. Z charakterem, bo kryzys ekologiczny jest skutkiem głębokiego kryzysu moralnego i jego zażegnanie wymagać będzie od ludzi, od nas wszystkich, gruntownego przewartościowania postaw i zachowań. Będzie wymagać mocnego systemu wartości moralnych i prawego charakteru.

  • Plansza-3-–-Organizatorzy-1024x576

« wstecz

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer